Telewizory Smart TV

Smart TV

Nazwa Smart TV przysługuje telewizorom łączącym usługi dostarczane przez nadawców telewizji (drogą satelitarną, naziemna lub kablową) z tymi dostarczanymi za pomocą Internetu - poprzez portale internetowe i aplikacje. Inteligentny odbiornik łączy więc tradycyjną telewizję z dostępem do Internetu, co w znacznym stopniu rozszerza jego funkcjonalność.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu zdecydowanie ważniejszym i przyszłościowym elementem wyposażenia telewizora jest wbudowane Wi-Fi. Dzięki łączności bezprzewodowej możemy korzystać z różnych funkcji Smart TV, bez plątaniny kabli. Oferta i możliwości telewizorów Smart TV zależą od producenta. Wśród najważniejszych należy wymienić dostęp do YouTube'a, wielu serwisów wideo na życzenie (np. Ipla.tv, player.pl, vod.pl), a nawet przeglądarki internetowej na dużym ekranie. Uzupełnieniem multimedialnych funkcji jest złącze USB. To znajdziemy praktycznie w każdym telewizorze, dzięki niemu możemy odtwarzać zdjęcia, muzykę i filmy zgromadzone na pendrive'ach i dyskach zewnętrznych.

Poszczególni producenci w swoich "Sprytnych" telewizorach zastosowali różne systemy do otwierania aplikacji, oraz w wyborze samych aplikacji. Samsung rozwija Tizen, LG WebOS, Philips i Sony zaufali Google i Android TV, Panasonic ma FireFox OS. Smart TV to przede wszystkim wygodny dostęp do multimediów, czyli serwisów na życzenie. Powinniśmy więc patrzeć, czy na danym telewizorze skorzystamy z YouTube'a, Player.pl, Ipla oraz Netflixa, usług, z których już korzystamy i które lubimy.

Nie ma produktów spełniających kryteria.