Golarki elektryczne męskie

Golarka elektryczna to prawdziwa rewolucja w zakresie codziennej pielęgnacji. Urządzenie to pozwala na wygodne, dokładne i przede wszystkim bezpieczne golenie. Stosując golarkę elektryczną możesz zapomnieć o dodatkowych kremach, piankach, a co najważniejsze o podrażnieniach wywołanych jednorazowymi maszynkami. Golarki dzielimy na foliowe i z głowicą rotacyjną.

Golarki z folią tnącą

Golarki wyposażone są w specjalną folię z otworami, do których dostają się włosy. Pod folią umieszczane są ostrza, które odpowiadają za ścięcie zarostu. W zależności od zaawansowania i ceny modelu, otwory mogą być rozmieszczone pod różnych kątem, co zwiększa dokładność golenia. Aby golarka z folią tnącą poradziła sobie z trudnym zarostem producenci wprowadzili na rynek odmienne systemy: pojedynczy, podwójny i potrójny, które różnią się ilością użytych folii oraz ostrzy.

Golarki głowicowe

Wyposażone są w 2 lub trzy głowice, które dzięki ruchomym częściom dopasowują się do kształtu twarzy. Z kolei każda głowica zbudowana jest z osłonek oraz nożyków. Golarki tego typu różnią się nie tylko ilością głowic, ale także ilością ostrzy.

Golarka foliowa a głowicowa

Wybór odpowiedniego dla siebie typu golarki zależy od oczekiwań użytkownika. Do twardego, trudnego w goleniu zarostu lepsze będą golarki głowicowe lub z potrójnym systemem folii tnących. Jeśli chodzi o dokładność golenia, tu także lepiej spisują się golarki głowicowe. Dla wielu użytkowników ważniejszy jednak będzie komfort golenia. W tym przypadku polecić można golarki z folią tnącą. 

Zasilanie

Golarki sieciowe – są to urządzenia przewodowe, wymagające podłączenia do gniazdka, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że akumulatory lub baterie rozładują się. Jednocześnie ze względu na brak konieczności włożenia ogniw są lekkie i poręczne. Ograniczeniem jest kabel, który nie pozwala ogolić się w każdym miejscu mieszkania ani pod prysznicem.
Golarki akumulatorowe - są to urządzenia bezprzewodowe, które umożliwiają golenie w dowolnym miejscu bez szukania gniazdka do podłączenia. Jedynym problemem jest systematyczne ładowanie akumulatorów, gdyż w pełni naładowane pozwalają na kilkadziesiąt minut pracy.
Golarki sieciowo-akumulatorowe – łączą zalety obu powyższych rozwiązań. Posiadacz golarki nie jest ograniczony kablem, a jednocześnie w każdej chwili urządzenie można podłączyć do gniazdka.

Nie ma produktów spełniających kryteria.