Pralki

Pralki dzielimy na wolnostojące i do zabudowy. Wśród wolnostojących z kolei mamy ładowane od góry i od frontu.

Pralki do zabudowy

Na taki wybór możemy się zdecydować, jeśli dopiero planujemy urządzać naszą łazienkę. Taką pralkę możemy całkowicie zabudować, tak, że nie będzie jej w ogóle widać, co na pewno o wiele lepiej wygląda.

Pralki ładowane od frontu

Jeśli zdecydujemy się na zakup pralki wolnostojącej będziemy mieli duży wybór szczególnie wśród tych ładowanych od frontu. Pralki ładowane od frontu mają szerokość 60cm i głębokość od 30 do nawet ponad 60cm. Te płytkie modele zwane slim (głębokość od 30cm do 45cm) najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Decydując się na małą pralkę musimy się liczyć z tym, że pojemność jej też będzie stosunkowo mniejsza. Standardowe pralki ładowane od frontu mają głębokość ok. 55cm i pojemność ok. 6 – 7 kg. Niektóre modele mają zdejmowany górny blat, dzięki czemu taką pralkę możemy umieścić we wnęce, pod blatem.

Pralki ładowane od góry

Pralki ładowane od góry idealnie sprawdzają się, jeśli mamy wąską wnękę, w której chcemy umieścić pralkę. Szerokość tych pralek wynosi 40cm i mają ładowność ok. 5,5kg.

Pojemność pralki

Im większa pojemność to tym więcej prania możemy zrobić naraz. Nie ma jednak kupować dużej pralki, jeśli nie będziemy wstanie zapełnić jej. Większa pralka wiąże się z większym zużyciem prądu i wody przy jednym cyklu prania. Przyjmuje się, iż dla jednanej dwóch osób wystarczy pralka o pojemności 4-5kg, natomiast dla czteroosobowej rodziny dobrym wyborem będzie urządzenie o pojemności 6kg, 7kg, czy nawet 8kg. Większą pojemność bębna powinniśmy wybrać także, gdy rzadko robimy pranie. Należy wspomnieć, iż na rynku są także pralki o większej pojemności nawet 12kg.

Prędkość obrotowa bębna

Czym większa prędkość tym bardziej suche pranie wyjmiemy z pralki. Większość modeli ma prędkość wirowania na poziomie, co najmniej 1000 obrotów na minutę. Jednak zdecydowana większość modeli wiruje z prędkością 1200obr/min. Trzeba powiedzieć, iż taki poziom wirowania jest zdecydowanie wystarczający, a jednocześnie nie gniecie ich.

Nie ma produktów spełniających kryteria.