Wolnostojące lodówko-zamrażarki

Wśród wolnostojących mamy jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, oraz Side by Side. Lodówki jednodrzwiowe przeznaczone są głównie dla singli, czy też małych kuchni gdzie jest ograniczona przestrzeń do zagospodarowania. Przeważnie są to niewielkie gabarytowo urządzenia z mniejszą pojemnością a niżeli najpopularniejsze chłodziarko-zamrażarki. Niektóre modele dodatkowo mogą mieć wewnętrzną zamrażarkę. Lodówki dwudrzwiowe najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. Wyposażone są w oddzielny zamrażalnik oraz chłodziarkę. Zamrażalnik może być umieszczony na dole lub na górze. Takie rozwiązanie sprawia, że z reguły są wysokie oraz pojemne. Z kolei lodówki side by side cechują się największą pojemnością, ale i największymi rozmiarami. Składają się z oddzielnej zamrażarki i oddzielnej chłodziarki, oraz drzwiami otwieranymi na boki.

Najważniejsze parametry

klasa energetyczna

Lodówka to urządzenie, które jest włączone bez przerwy, dlatego też ilość prądu, jaką pobiera ma wymierny wpływ na rachunek za prąd. Z tego powodu klasa energetyczna chłodziarki może być istotnym czynnikiem przy wyborze.  Skala zaczyna się już od G (najwyższe zużycie energii), a kończy na A+++.

Głośność

Lodówka jest tym urządzeniem, które pracuje bez przerwy i zbyt hałaśliwy sprzęt będzie nas zwyczajnie drażnić. Warto, więc zadbać, aby poziom hałasu generowanego przez wybraną lodówkę nie wynosił więcej niż 45 dB.

Pojemność

Pojemność lodówki powinna odpowiadać naszym potrzebom. Nie ma większego sensu kupować bardzo dużej lodówki, jeśli będziemy trzymać w niej niewiele produktów. Przyjmuje się, że pojemność lodówki na jedną osobę powinna wynosić 120l, oraz dodatkowe 30l na każdą dodatkową osobę.

No Frost

System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na  ściankach, a dodatkowo odpowiada za usuwanie wilgoci z wnętrza. W komorze chłodzącej panuje stała wilgotność i temperatura, to z kolei przedłuża świeżość przechowywanych produktów. Lodówki wyposażone w ten system nie wymagają kłopotliwego i czasochłonnego rozmrażania.

Nie ma produktów spełniających kryteria.