Lodówki side-by-side

Lodówki side by side najlepiej sprawdzają się w dużych rodzinach i przestronnych mieszkaniach z dużą kuchnią. Cechują się największą pojemnością, ale i największymi rozmiarami. Składają się z oddzielnej zamrażarki i oddzielnej chłodziarki, oraz drzwiami otwieranymi na boki. Niektóre modele lodówek wyposażone są w automatyczną kostkarkę do lodu, wbudowany barek, czy też dystrybutor wody.

Najważniejsze parametry

klasa energetyczna

Lodówka to urządzenie, które jest włączone bez przerwy, dlatego też ilość prądu, jaką pobiera ma wymierny wpływ na rachunek za prąd. Z tego powodu klasa energetyczna chłodziarki może być istotnym czynnikiem przy wyborze.  Skala zaczyna się już od G (najwyższe zużycie energii), a kończy na A+++.

Głośność

Lodówka jest tym urządzeniem, które pracuje bez przerwy i zbyt hałaśliwy sprzęt będzie nas zwyczajnie drażnić. Warto, więc zadbać, aby poziom hałasu generowanego przez wybraną lodówkę nie wynosił więcej niż 45 dB.

Pojemność

Pojemność lodówki powinna odpowiadać naszym potrzebom. Nie ma większego sensu kupować bardzo dużej lodówki, jeśli będziemy trzymać w niej niewiele produktów. Przyjmuje się, że pojemność lodówki na jedną osobę powinna wynosić 120l, oraz dodatkowe 30l na każdą dodatkową osobę.

No Frost

System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na  ściankach, a dodatkowo odpowiada za usuwanie wilgoci z wnętrza. W komorze chłodzącej panuje stała wilgotność i temperatura, to z kolei przedłuża świeżość przechowywanych produktów. Lodówki wyposażone w ten system nie wymagają kłopotliwego i czasochłonnego rozmrażania.

Nie ma produktów spełniających kryteria.