Pralki i suszarki

Pralki

Pralki dzielimy na wolnostojące i do zabudowy. Wśród wolnostojących z kolei mamy ładowane od góry i od frontu.

Pralki do zabudowy

Na taki wybór możemy się zdecydować, jeśli dopiero planujemy urządzać naszą łazienkę. Taką pralkę możemy całkowicie zabudować, tak, że nie będzie jej w ogóle widać, co na pewno o wiele lepiej wygląda.

Pralki ładowane od frontu

Jeśli zdecydujemy się na zakup pralki wolnostojącej będziemy mieli duży wybór szczególnie wśród tych ładowanych od frontu. Pralki ładowane od frontu mają szerokość 60cm i głębokość od 30 do nawet ponad 60cm. Te płytkie modele zwane slim (głębokość od 30cm do 45cm) najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Decydując się na małą pralkę musimy się liczyć z tym, że pojemność jej też będzie stosunkowo mniejsza. Standardowe pralki ładowane od frontu mają głębokość ok. 55cm i pojemność ok. 6 – 7 kg. Niektóre modele mają zdejmowany górny blat, dzięki czemu taką pralkę możemy umieścić we wnęce, pod blatem.

Pralki ładowane od góry

Pralki ładowane od góry idealnie sprawdzają się, jeśli mamy wąską wnękę, w której chcemy umieścić pralkę. Szerokość tych pralek wynosi 40cm i mają ładowność ok. 5,5kg.

Suszarki do ubrań

Suszarki dzielimy na kondensacyjne i ewakuacyjne, podział ten dotyczy sposobu obiegu powietrza i odprowadzania wilgoci. Suszarki kondensacyjne, sprawdzą się zarówno w blokach i domach. Nie wymagają one osobnego odprowadzania pary wodnej i nadają się nawet do niewielkich pomieszczeń. Suszarki ewakuacyjne już takiej instalacji potrzebują, ponieważ parę odprowadzają poza urządzenie. Suszarki do prania kondensacyjne parę wodną gromadzą w specjalnym pojemniku na wodę, który co kilka suszeń należy opróżniać.

Nie ma produktów spełniających kryteria.