Odkurzacze ręczne i akumulatorowe

Utrzymanie porządku we włas­nym mieszkaniu to obowiązek. W jego realizacji pomaga odkurzacz. Odkurzacze dzielimy na bezworkowe i workowe oraz te bardziej zaawansowane czyli odkurzacze piorące i odkurzacze wodne. Coraz większą popularnością wśród użytkowników cieszą się odkurzacze pionowe. 

Odkurzacze ręczne, akumulatorowe

W tej grupie najczęściej występują odkurzacze bezworkowe, ale jak również takie, które umożliwiają zbieranie wody i mokrych zabrudzeń, a także modele piorące. Najbardziej charakterystyczną cechą tego typu urządzeń jest ich wygląd, nie ma tu elastycznych rur, a użytkownik w trakcie sprzątania przesuwa po dywanie czy podłodze całe urządzenie. Są dodatkowo wyposażone w akumulator. Wiele modeli pełni dwojaką rolę - jako odkurzacz pionowy nadają się do sprzątania mieszkania czy domu, ale można "wyjąć" z urządzenia odkurzacz ręczny.

Doskonale nadadzą się do sprzątania małych mieszkań, dywanów o krótkim włosiu, podłóg, tapicerek i wycieraczek samochodowych. Poza tym dzięki swojemu niezależnemu zasilaniu idealnie sprawdzą się podczas wyjazdu na biwak, do sprzątania obozowiska, namiotów lub przyczep kempingowych. Odkurzacze akumulatorowe nadadzą się również do ściągania pajęczyn i odkurzania tkanin.

Odkurzacze akumulatorowe ręczne to konstrukcje o największej mobilności i przydatności „w terenie”. Mają krótki korpus ze zintegrowaną rączką, pojemnikiem i wyjściem ssącym, a ich waga nie przekracza kilku kg. Świetnie nadają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc oraz samochodów, czy przyczep kempingowych. Sprawdzą się w bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie zwykły lub nawet kolumnowy odkurzacz nie dałby sobie rady.

13 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

13 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista