Odkurzacze ręczne i akumulatorowe

Utrzymanie porządku we włas­nym mieszkaniu to obowiązek. W jego realizacji pomaga odkurzacz. Odkurzacze dzielimy na bezworkowe i workowe oraz te bardziej zaawansowane czyli odkurzacze piorące i odkurzacze wodne. Coraz większą popularnością wśród użytkowników cieszą się odkurzacze pionowe. 

Odkurzacze ręczne, akumulatorowe

W tej grupie najczęściej występują odkurzacze bezworkowe, ale jak również takie, które umożliwiają zbieranie wody i mokrych zabrudzeń, a także modele piorące. Najbardziej charakterystyczną cechą tego typu urządzeń jest ich wygląd, nie ma tu elastycznych rur, a użytkownik w trakcie sprzątania przesuwa po dywanie czy podłodze całe urządzenie. Są dodatkowo wyposażone w akumulator. Wiele modeli pełni dwojaką rolę - jako odkurzacz pionowy nadają się do sprzątania mieszkania czy domu, ale można "wyjąć" z urządzenia odkurzacz ręczny.

Doskonale nadadzą się do sprzątania małych mieszkań, dywanów o krótkim włosiu, podłóg, tapicerek i wycieraczek samochodowych. Poza tym dzięki swojemu niezależnemu zasilaniu idealnie sprawdzą się podczas wyjazdu na biwak, do sprzątania obozowiska, namiotów lub przyczep kempingowych. Odkurzacze akumulatorowe nadadzą się również do ściągania pajęczyn i odkurzania tkanin.

Odkurzacze akumulatorowe ręczne to konstrukcje o największej mobilności i przydatności „w terenie”. Mają krótki korpus ze zintegrowaną rączką, pojemnikiem i wyjściem ssącym, a ich waga nie przekracza kilku kg. Świetnie nadają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc oraz samochodów, czy przyczep kempingowych. Sprawdzą się w bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie zwykły lub nawet kolumnowy odkurzacz nie dałby sobie rady.

Nie ma produktów spełniających kryteria.