Depilatory i golarki damskie

Depilator to niewielkie urządzenie, które usuwa zbędne włoski wraz z cebulkami. Dzięki temu skóra pozostaje gładka przez co najmniej 2-3 tygodnie, a włoski po każdej depilacji stają się słabsze.

Rodzaj asilania

Do wyboru mamy urządzenia zasilane sieciowo (a więc połączone z gniazdkiem elektrycznym) i akumulatorowo (bezprzewodowe). Depilator bezprzewodowy co prawda daje nieograniczoną swobodę ruchu, ale ma też swoje wady. Pierwsza z nich to starzenie się akumulatora. Z biegiem czasu możliwość korzystania z urządzenia na jednym ładowaniu będzie coraz krótsza.

Rodzaje głowic

Najczęściej spotkamy się z urządzeniami wyposażonymi w głowicę zawierającą pensety, bądź dyski. Pęsety znajdujące się na głowicy, rozmieszczane są w większych odległościach, dzięki czemu sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. W zależności od modelu głowica może mieć od 18 do 40 par pęset. Występuje tu prosta zależność: im więcej pęset, tym golenie jest dokładniejsze, a także szybsze. Należy jednak pamiętać, że przy wrażliwej skórze lub naprawdę rzadkim owłosieniu, depilator z 40 pęsetami może podrażnić naskórek.
Depilatory wyposażone w dyski chwytają więcej włosków jednocześnie, dzięki czemu depilują szybciej i dokładniej. Dyski mogą być ceramiczne lub metalowe. Dyski metalowe często powodują reakcje alergiczne i podrażnienia. Dyski ceramiczne są bezpieczniejsze dla skóry, nie powodują alergii.
Część depilatorów jest wyposażona w wyprofilowaną lub ruchomą głowicę. Dzięki niej depilacja jest łatwiejsza i dokładniejsza

Depilator laserowy

Depilacja laserowa to jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z uciążliwym owłosieniem. Depilator laserowy wysyła pojedynczą wiązkę światła, przesłana energia wchłaniana jest przez cebulkę – część włosa odpowiedzialną za wzrost. Jej temperatura błyskawicznie rośnie i w wielu przypadkach ulega ona całkowitemu zniszczeniu.

Depilator laserowy jest dobrym wyborem i doskonałą alternatywą dla innych metod depilacji domowej i profesjonalnej. Za wyborem depilatora laserowego przemawia wiele czynników. Przede wszystkim jest to szansa na pozbycie się zbędnego owłosienia na stałe lub przynajmniej na dłuższy czas. Zakup urządzenia wiąże się z kosztami, ale będą one niższe niż wielokrotnie powtarzane zabiegi laserowe w salonie.

Nie ma produktów spełniających kryteria.