Zamrażarki wolnostojące

Zamrażarki skrzyniowe są to dość niskie urządzenia otwierane od góry. Najczęściej mają jedną dużą komorę, w której podwieszone są metalowe kosze na żywność.

Zamrażarki szafkowe są zdecydowanie bardziej wygodne w użyciu. Produkty poukładane są na półkach, na kilku poziomach. Wnętrze zamrażarek skrzyniowych jest zazwyczaj bardzo dobrze oświetlone i nie ma kłopotu za znalezieniem poszukiwanych produktów.

Zdolność zamrażania

Zdolność do zamrażania, określa ilość kilogramów produktów spożywczych, które nasza zamrażarka będzie mogła zamrozić w ciągu jednej doby. W przypadku najtańszych zamrażarek ten parametr wynosi około ośmiu kilogramów. Zamrażarki z wysokiej półki cenowej potrafią w ciągu 24 godzin zamrozić nawet 25 kilogramów żywności.

Jaka zdolność do utrzymywania temperatury bez zasilania?

Zdolność do utrzymywania temperatury informuje nas, ile czasu nasza zamrażarka będzie w stanie utrzymać produkty w stanie zamrożenia bez zasilania. Najczęściej dotyczy to sytuacji odcięcia prądu. Rzadziej awarii samej zamrażarki. Najtańsze modele zamrażarek utrzymają żywność w stanie zamrożenia przez kilkanaście godzin. Produkty ze średniej półki cenowej potrafią to robić przez ponad dwadzieścia godzin. Dostępne są urządzenia, które będą utrzymywać temperaturę nawet przez niemal trzy doby!

Nie ma produktów spełniających kryteria.