Suszarki

Suszarki dzielimy na kondensacyjne i ewakuacyjne, podział ten dotyczy sposobu obiegu powietrza i odprowadzania wilgoci. Suszarki kondensacyjne, sprawdzą się zarówno w blokach i domach. Nie wymagają one osobnego odprowadzania pary wodnej i nadają się nawet do niewielkich pomieszczeń. Suszarki ewakuacyjne już takiej instalacji potrzebują, ponieważ parę odprowadzają poza urządzenie. Suszarki do prania kondensacyjne parę wodną gromadzą w specjalnym pojemniku na wodę, który co kilka suszeń należy opróżniać.

Ładowność bębna

Ładowność bębna należy dobrać do ilości prania jak i ilości domowników. Dobrym sposobem jest zakupienie suszarki o podobnej ładowności co pralka. Suszarki kompaktowe charakteryzują się ładownością wynoszącą 3-4 kg. Przy bardzo pojemnych bębnach warto sprawdzić, czy dana suszarka umożliwia suszenie mniejszej ilości ubrań np. połowy wsadu.

Klasa efektywności energetycznej

Jak większość dużych urządzeń AGD, tak i suszarka musi mieć określoną klasę energetyczną (od A do G, gdzie A oznacza urządzenie najbardziej energooszczędne).

Czas suszenia

Czas pracy suszarki jest uzależniony od kilku czynników, ale w głównej mierze od dostępnych programów. Z reguły jednak suszenie trwa od 30 do nawet 120 minut.

Nie ma produktów spełniających kryteria.