Grille

Grillowanie z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Oczywiście pieczemy głównie na grillach tradycyjnych. To jednak szybko się zmienia. Coraz częściej zastępujemy je grillami elektrycznymi. Nie wymagają one rozpalania, doglądania, a ich czyszczenie jest znacznie prostsze.

Grille elektryczne z rusztem a z płytą.

W przypadku grilla z rusztem dla wielu osób ważny jest sam klimat grillowania. Takie urządzenie jest zbliżone wyglądem do zwykłego grilla na węgiel. W przypadku grilla z płytą tłuszcz ścieka po specjalnych rynienkach do zbiornika ociekowego. Po zakończeniu pieczenia po prostu go wylewamy i unikamy przykrej konieczności czyszczenia grzałki. W przypadku płyty inną zaletą jest nieprzywieranie pieczonych potraw do powierzchni.  

Grille stołowe i stojące

Elektryczne grille stołowe od stojących różnią się rzede wszystkim rozmiarem i wyglądem. Są one przystosowane do pieczenia mięsa bezpośrednio na naszym stole. Grille stołowe są najczęściej niewielkie, nadają się więc do upieczenia porcji mięsa na maksymalnie kilku osób.

Grille stojące to już duże urządzenia przystosowane do umieszczania na tarasach i ogrodach, a więc na otwartej przestrzeni. Mają one dużą powierzchnię i bez problemu upieczemy na nich posiłki dla całej grupy znajomych.

Grille otwarte a zamkniete

Grille elektryczne możemy wybrać w wersji otwartej, lub zamkniętej. W wersji otwartej możemy przez cały czas sycić nasz wzrok widokiem piekącego się mięsa. Nie bez znaczenia jest zapach, który może swobodnie rozchodzić się wokoło. Wadą jest konieczność samodzielnego przekładania mięsa na drugą stronę co jakiś czas.

Grill zamknięty z konstrukcji przypomina opiekacz do kanapek. Mięso kładziemy na jedną z płyt grzejnych, a z góry dociskamy go drugą płytą grzejną. Na nastawiajmy się przy tym na zbyt intensywny zapach grillowanego mięsa. Będzie on stłumiony przez przykrywającą mięso płytę. Z drugiej strony będzie ono doskonale opieczone z obu stron, bez konieczności jego przekładania.

Nie ma produktów spełniających kryteria.