Telewizory 4K UHD

Telewizory w technologii 4K UHD

Rozdzielczość ekranu to podstawowy parametr wyświetlacza. Określenie to oznacza liczbę pikseli, zwykle producenci podają ile pikseli znajduje się w jednej linii pionowej i poziomej. Jeśli więc w telewizorach 4K mamy rozdzielczość 3840 na 2160 pikseli, to łącznie ekran ma ponad 8 milionów pikseli. Im wyższa rozdzielczość tym lepiej, gdyż obraz jest bardziej szczegółowy i możemy zobaczyć więcej detali.

4K UHD (3840 x 2160 pikseli) – jest to nowy standard rozdzielczości ekranu, który oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość obrazu (3840 x 2160 pikseli) w porównaniu do rozdzielczości Full HD. To najwyższy standard, jaki obecnie jest oferowany, wyświetla on obraz Ultra HD, co daje perfekcyjne odwzorowanie szczegółów i najdrobniejszych detali na ekranie telewizora.

HDR (High Dynamic Range Image), czyli szeroki zakres tonalny. Obraz HDR, to taki, którego jasność jest porównywalna z tym, co widzi ludzkie oko. Szeroki zakres tonalny (odcieni) rozumiemy jako stosunek najjaśniejszego punktu na obrazie do najciemniejszego. Co do zasady HDR w telewizorach sprawia, że obraz jest bardziej realistyczny, jaśniejszy, bardziej szczegółowy. HDR to przede wszystkim treści 4K, czyli musimy mieć ultra wysoką rozdzielczość. Do tego ekran musi wspierać szeroką paletę kolorów. 

Nie ma produktów spełniających kryteria.