Sokowirówki i Wyciskarki

Sokowirówka

Sokowirówka to urządzenie, dzięki któremu możemy pozyskiwać zdrowe, pełne witamin i minerałów soki bez żadnych chemicznych dodatków. Fakt ten sprawia, że cieszą się one niesłabnącą popularnością od wielu lat. Tym bardziej, że producenci dbają o to, by nie brakło w nich udogodnień i funkcji znacznie ułatwiających ich obsługę i mycie, a w Internecie znaleźć można przepisy na zdrowe soki zarówno z owoców, jak i warzyw.

Sokowirówka, a może wyciskarka?

Kupując urządzenie do przyrządzania soków warto znać różnice pomiędzy wyciskarką do soków a sokowirówką. Sokowirówka to sprzęt z silnikiem wysokoobrotowym, który wprawia w ruch wirowy sitko do ścierania warzyw i owoców. Sitko to oddziela miąższ od soku. Miąższ przepychany jest do jednego pojemnika, a sok spływa do drugiego pojemnika. Największą zaletą sokowirówki jest możliwość bardzo szybkiego przygotowania świeżego soku. Dla wielu osób zaletą jest też jego konsystencja, choć opinie są tu podzielone. Soki z sokowirówki są bowiem bardziej klarowne i mają rzadszą konsystencję. Sokowirówki to jednak urządzenia głośniejsze od wyciskarek. Wyciskarki do soków wyposażone są w niskoobrotowy silnik, dzięki któremu porusza się specjalna spirala miażdżąca warzywa i owoce. To urządzenie emitujące mniejszy hałas, a pozyskany sok ma gęstszą konsystencję.

Zalety wyciskarki

 sok lepszej jakości, zawierający więcej enzymów i składników odżywczych  (przeprowadzone badania potwierdziły iż sok z wolnoobrotowej wyciskarki do soków to  do 42% więcej witaminy C, do 60% więcej witaminy A i wydajności pomiędzy 35% – 50% więcej soku).
utrzymuje dłużej świeżość, posiada dłuższy termin przydatności soku – sok z wyciskarki może być przechowywany nawet do 24h – 48h w szczelnym opakowaniu i chłodnym miejscu (oczywiście im świeższy sok tym więcej wartości odżywczych i więcej smaku)
cicha praca wyciskarki, łatwa do czyszczenia
świetnie sprawdza się w przypadku zielonych liści, ziół i traw (wysoka wydajność)
dodatkowe funkcje (niektóre modele wyciskarek posiadają dodatkowe funkcje, które umożliwiają przygotowanie sorbetów, koktajli czy mleka roślinnego)

Zalety sokowirówki

szybki czas wyciskania soku – dzięki wysokim obrotom przygotowanie dużej ilość soku jest możliwa w krótkim czasie
bardziej klarowny sok w porównaniu z wyciskarką (wyjątek stanowi prasa hydrauliczna)
niższa cena zakupu

 

Nie ma produktów spełniających kryteria.