Kuchenki mikrofalowe

Kuchenki mikrofalowe dzielą sie na urządzenia wolnostojące, które można umieścić na blacie roboczym lub na stole kuchennym, i na mikrofalówki do zabudowy, które (dzięki specjalnej obudowie), można umieścić we wnęce lub półce w zabudowie kuchni.

Kuchenki do zabudowy

Są zdecydowanie bardziej eleganckie. Trzeba jedynie pamiętać, aby przy zabudowie zapewnić im odpowiednio dużo miejsca na wentylację. Kuchenka do zabudowy jest też zdecydowanie bardziej stabilna. Kupując kuchenkę do zabudowy warto stworzyć jedną linię urządzeń. W takim przypadku możemy u tego samego producenta kupić również piekarnik, okap, czy lodówkę.

Kuchenki wolnostojące

Tego typu kuchenka to lepsza opcja, gdy nasza kuchnia jest już wyposażona. Zaleta kuchenek wolnostojących to niewątpliwie mobilność, możemy ją przestawić w dowolne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kuchenki wolnostojące są też zazwyczaj tańsze od tych do zabudowy.

Kluczowe parametry

Moc mikrofal - im większa moc, tym szybciej wzrośnie temperatura wewnątrz komory urządzenia. Kuchenkę mikrofalową o dużej mocy, nie będziemy musieli za każdym razem jej w pełni wykorzystywać. Będziemy ją mogli regulować z pomocą programatora. Moc ma znaczenie przede wszystkim do nagrzewania mikrofali. Urządzenie o wysokiej mocy nagrzeje komorę o kilkanaście sekund szybciej. Ma to duże znaczenie, gdy podgrzewamy potrawę w kilka minut.

Pojemność kuchenki mikrofalowej to drugi z najważniejszych parametrów branych pod uwagę przy zakupie. Kuchenka o dużej pojemności będzie zajmowała dużo miejsca na kuchennym blacie. Najczęściej spotka się z kuchenki o pojemności od 15 do nawet 40 litrów. Jeśli do kuchenki chcemy zmieścić talerz obrotowy, musimy kupić urządzenie o pojemności co najmniej 20 litrów. Planując wielkość kupowanej kuchenki mikrofalowej pamiętaj, że należy zachować jej odpowiednią odległość od mebli i innych urządzeń AGD. Jest to konieczne, ponieważ zapewni jej to odpowiednią wentylację.

Nie ma produktów spełniających kryteria.