Roboty kuchenne

Każdy kto swój wolny czas lubi spędzać w kuchni powinien otaczać się nowoczesnymi sprzętami, które przyspieszają i ułatwiają wiele codziennych czynności. I tak na przykład w naszej kuchni nie powinno zabraknąć robota kuchennego. Można śmiało powiedzieć, że robot kuchenny to wynalazek naszych czasów. Z takim urządzeniem mieszanie, ubijanie czy nawet ugniatanie lub szatkowanie to zwykłe i bardzo proste czynności.

Wielofunkcjonalność

Roboty kuchenne swoją wielofunkcyjność zawdzięczają przede wszystkim przystawkom dodatkowym, które pozwalają im zmienić się w dowolne urządzenie kuchenne. Zdecydowana większość robotów sprzedawana jest z dwoma lub trzema standardowymi przystawkami. Jaki robot kuchenny będzie więc odpowiedni? Taki, który posiada kubek miksujący, malakser oraz pojemnik do wyrabiania ciasta.
Kubek miksujący, zwany też blenderem, służy do przygotowania koktajli, zupek czy przecierów z owoców i warzyw. Przed zakupem sprawdźmy pojemność kubka oraz budowę jego noża. Pojemność powinna wynosić przynajmniej jeden litr. Nóż może składać się z dwóch lub czterech ostrzy. To istotna różnica, ponieważ cztery ostrza rozdrabniają szybciej i dokładniej. W przypadku modeli robotów z wyższej półki, producent do kubka miksującego dodaje kilka noży o różnych zastosowaniach.

Ruch mieszadeł

Warto wiedzieć, że roboty kuchenne to urządzenia o bardzo różnej konstrukcji. Spotkać możemy modele, których zespół napędowy znajduje się na dole – wtedy stawiamy na nim przystawki dodatkowe, takie jak malakser, czy blender. W innych modelach napęd znajduje się na górze. Wtedy mocujemy w nim mieszadła czy ubijaki i opuszczamy całość do misy znajdującej się pod spodem. Każda z tych konstrukcji ma swoje wady i zalety.
Modele posiadające napęd w górnej części możemy podzielić na:
planetarne – mieszanie odbywa się na wszystkie kierunki, mieszadła obracają się wokół własnej osi oraz wokół misy. Jest to najbardziej efektywny sposób mieszania doskonale łączący wszystkie składniki;
klasyczne – w tym przypadku mieszanie odbywa się jedynie w jednym kierunku, mieszadła obracają się wyłącznie wokół własnej osi i zgodnie ze wskazówkami zegara. Ten sposób mieszania charakterystyczny jest dla podstawowych modeli robotów kuchennych.

Nie ma produktów spełniających kryteria.