Pralko-suszarki

Pralko-suszarki - urządzenia łączące standardową pralkę oraz umożliwiające wysuszenie prania. Są to niezwykle praktyczne urządzenia, jednak za takie udogodnienia trzeba sporo więcej zapłacić aniżeli za samą pralkę. Są także bardziej energochłonne, zużywają więcej prądu i wody aniżeli zwykłe pralki. Najlepiej sprawdzają się w mieszkaniach gdzie nie mam miejsca na rozwieszenie prania, czy też postawienie oddzielnej suszarki do ubrań. Podobnie jak pralki, pralko-suszarki można podzielić na wolnostojące i do zabudowy.

Pojemność

Im większa pojemność to tym więcej prania możemy zrobić naraz. Nie ma jednak kupować dużej pralki, jeśli nie będziemy wstanie zapełnić jej. Większa pralka wiąże się z większym zużyciem prądu i wody przy jednym cyklu prania. Przyjmuje się, iż dla jednanej dwóch osób wystarczy pralka o pojemności 4-5kg, natomiast dla czteroosobowej rodziny dobrym wyborem będzie urządzenie o pojemności 6kg, 7kg, czy nawet 8kg. Większą pojemność bębna powinniśmy wybrać także, gdy rzadko robimy pranie. Należy wspomnieć, iż na rynku są także pralki o większej pojemności nawet 12kg.

Prędkość obrotowa bębna

Czym większa prędkość tym bardziej suche pranie wyjmiemy z pralki. Większość modeli ma prędkość wirowania na poziomie, co najmniej 1000 obrotów na minutę. Jednak zdecydowana większość modeli wiruje z prędkością 1200obr/min. Trzeba powiedzieć, iż taki poziom wirowania jest zdecydowanie wystarczający, a jednocześnie nie gniecie ich.

Nie ma produktów spełniających kryteria.