Lodówki i zamrażarki

Lodówki

Podstawowy podział lodówek jest na wolnostojące oraz do zabudowy. Wybór rodzaju zależy od aranżacji kuchni.

Zabudowana lodówka pozwala zorganizować spójną przestrzeń we wnętrzu. Lodówki w zabudowie są płytsze, zwykle mają skromniejsze wyposażenie niż modele wolnostojące i mniejszą pojemność. Mają one odpowiednio skonstruowaną wentylację, co sprawia, że nadają się do wmontowywania w meble kuchenne bez ryzyka uszkodzenia zarówno samego urządzenia, jak i mebli. Lodówki w zabudowie mają także specjalne płaskie drzwi, przystosowane do zamontowania na nich frontu.  Do zabudowy najczęściej wybierane są modele o standardowej wysokości 177 cm.

Wśród wolnostojących mamy jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, oraz Side by Side. Lodówki jednodrzwiowe przeznaczone są głównie dla singli, czy też małych kuchni gdzie jest ograniczona przestrzeń do zagospodarowania. Przeważnie są to niewielkie gabarytowo urządzenia z mniejszą pojemnością a niżeli najpopularniejsze chłodziarko-zamrażarki. Niektóre modele dodatkowo mogą mieć wewnętrzną zamrażarkę. Lodówki dwudrzwiowe najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. Wyposażone są w oddzielny zamrażalnik oraz chłodziarkę. Zamrażalnik może być umieszczony na dole lub na górze. Takie rozwiązanie sprawia, że z reguły są wysokie oraz pojemne. Z kolei lodówki side by side cechują się największą pojemnością, ale i największymi rozmiarami. Składają się z oddzielnej zamrażarki i oddzielnej chłodziarki, oraz drzwiami otwieranymi na boki.

Zamrażarki

Do zabudowy nadają się wyłącznie zamrażarki szafkowe, a więc te, które w wyglądzie przypominają klasyczną lodówkę. W zdecydowanej większości przypadków zamrażarki wolnostojące mają bardzo zbliżone parametry do zamrażarek do zabudowy.

Zamrażarki skrzyniowe są to dość niskie urządzenia otwierane od góry. Najczęściej mają jedną dużą komorę, w której podwieszone są metalowe kosze na żywność. Wadą ich jest mała ergonomiczność.

Zamrażarki szafkowe są zdecydowanie bardziej wygodne w użyciu. Produkty poukładane są na półkach, na kilku poziomach. Wnętrze zamrażarek szafkowych jest zazwyczaj bardzo dobrze oświetlone i nie ma kłopotu za znalezieniem poszukiwanych produktów.

Nie ma produktów spełniających kryteria.